ÚVOD | Novinky | 8 Bitů | Příslušenství | Drobnosti | TTL | Kontakt


SAPI-1 | ONDRA | PMI-80 | PMD-85 | klony PMD-85 | klony SM50/40 | PETR | PLAN-80A | IQ151 | TNS | FK-1 | HVĚZDA


ZPS | Technické prostředky | Programové vybavení | Dokumentace


8 bity / SAPI-1 / Technické prostředky / RPD-1




RPD-1A





RPD-1B



OCR návodu RPD-1 z dokumentace pro ZPS-3

Obsah kapitoly RPD-1

  1. Úvod
  2. Popis funkce
  3. Programování
  4. Instalace
  5. Technické podmínky
  6. Záruka, skladování, údržba

Přílohy :

  1. Obsazení konektoru X1 RPD-1A
  2. Obsazení konektoru X1 RPD-1B
  3. Obsazení konektoru X2 RPD-1A
  4. Obsazení konektoru X2 RPD-1B
  5. Obsazení konektoru X3 RPD-1B
  6. Rozložení součástek RPD-1A
  7. Rozpiska součástek RPD-1A
  8. Rozložení součástek RPD-1B
  9. Rozpiska součástek RPD-1B
  10. Schéma zapojení RPD-1A
  11. Schéma zapojení RPD-1B
  12. Obsahy PROM z RPD-1A


  1. Úvod
  2. Řadič RPD-1 /6XN 280 71/ umožňuje připojit k systému SAPI-1 dvě mechaniky pružných disků o průměru 8" nebo 5,25". Použité diskety musí mít formát IBM.

    Kapacita paměti při použití jedné mechaniky s 8" disketou je pro jednoduchý záznam po jedné straně diskety 256 kbyte /77 stop po26 sektorech po 128 bytech/. Při použití dvou mechanik disků 8" /např. CONSUL 7212, 7213/ je kapacita paměti 512 kbyte a rychlost přenosu dat je 32 usec/byte.

    Při použití dvou mechanik disků o průměru 5,25" /např. ROBOTRON K 5600/ je celková kapacita paměti 104 kbyte /2 krát 40 stop po 10 sektorech po 256 bytech/ a rychlost přenosu dat je 64 usec/byte.

    V rámci systému SAPI-1 je řadič pružného disku RPD-1 určen pro připojení jednotek pružného disku JPD-1 /8"/ nebo JMD-1 /5,25"/, avšak lze jej využít i pro připojení jiných diskových jednotek.

    Řadič RPD-1 se skládá ze dvou desek umístěných vedle sebe ve vaně SAPI-1 :

    RPD-1A ... datový interface
    RPD-1B ... řízení mechaniky pružného disku, separátor dat a hodin.



  3. Popis funkce
  4. Deska RPD-1B sloužící k řízení základních funkcí mechaniky se skládá ze tří částí

    - dekodéru adresy
    - bloku řízení mechaniky
    - separátoru dat a hodin z disku

    Dekodér adresy slouží k výběru adres 3CH, 3DH, 3EH a 3FH a ke generování zápisových impulsů. Výstup hradla D5B/8 povoluje čtení stavu disku. Obsazení adres je na obr.2.

    Blok řízení mechaniky zajišťuje přiklopení hlavy a její automatické odklopení po osmi otáčkách /ochrana proti opotřebení diskety při chybě programu/, krokování motoru a sestavování informací pro registr stavu mechaniky.


    Průběh jednotlivých činností je následovný :

    Je-li zasunut pružný disk do mechaniky, přichází z diskové jednotky při každé otáčce disku signál INDX /Index/. Časové intervaly mezi opakovanými příchody tohoto signálu jsou vyhodnocovány obvody D3C a D3B. Pokud se disk otáčí generují tyto obvody signál RDY, který vzniká po třetí otáčce od zasunutí disku a zaniká po jeho vyjmutí.

    Je-li proveden zápis do registru přiklopení hlavy /obr.2/ je aktivován čítač D6B a současně je na výstupu D7D/6 generován signál HL=0 zajištující přiklopení hlavy. Zároveň je spuštěna časová kontrola vytvářející časovou prodlevu nezbytnou k ustálení hlavy /obvody D4B/14, D6C, D5B/6, D7A/12, D7D/10, C7, R16, D7A/10, D6A/6/.

    Po uplynutí této doby je generován signál HLR /HEAD READY/. Čítač D6B načítá od své aktivace signály INDX a po dosažení osmi otáček způsobí odklopení hlavy. Pokud je, před načtením osmi signálů Index, proveden nový zápis do registrů přiklopení hlavy, je čítač D6B nulován a začíná pracovat opět od počátku.

    Obdobným způsobem je po zápisu do registru krok motoru nejprve generován impuls STEP způsobující jeden krok krokového motoru v diskové jednotce /obvod D4C/5, D7D/4/ a zároveň spouštějící monostabilní obvod D4C/4 nastavený na povolenou periodu krokování motoru. Teprve po uplynutí této doby vznikne signál STR /STEP READY/ informující o možnosti provést další krok motoru.

    Blok řízení mechaniky může žádat o přerušení po ukončení kroku motoru /STR/ nebo po přiklopení hlavy /HLR/. Žádost o přerušení lze do systému začlenit propojením spojky 6-7 a nastavením bitu INTE /registr řízení mechaniky/ na úroveň H. Nulování přerušení se provádí nastavením INTE na úroveň L.

    Stav disku a obvodů řízení mechaniky lze zajistit čtením stavového registru mechaniky /obr.2/.

    Z jednotky pružného disku je datový a hodinový signál předáván po společním vodiči /obr.3/. Z důvodu rozlišení dat od řídících znaků trvale zapsaných na disk /začátek adresové části, začátek datové části, Index/ jsou řídící znaky označeny vynecháním některých hodinových impulsů /tab.2/. Separátor dat a hodin slouží k rozdělení informací přicházejících z diskové jednotky na informace nesené daty a informace nesené hodinami.

    Sériový signál přicházející z diskové jednotky překlápí klopný obvod D3D/9 zapojený jako dělič dvěmi. Zároveň tento signál zaznamenává do obvodu D3D/5 informaci přivedenou na vstup D tohoto obvodu. Pokud má tato informace hodnotu H dojde opět k nulování tohoto obvodu a tím ke vzniku krátkého impulsu, jímž je nulován posuvný registr D2A. Tento registr je trvale posouván referenčním kmitočtem /4MHz pro 8" disk a 2MHz pro 5,25" disk/. Na výstup registru D2A je připojen tvarovač, na jehož výstupu vzniká tzv. čas T3 a jeho inverze tzv. čas T1. Při správné synchronizaci separátoru je posuvný registr D2A nulován pouze hodinovými impulsy z disku /obr.5/.

    Vyhodnocení informace přicházející z disku pak vychází z impulsů T1 a T3. Separátor porovnává stav výstupu D3D/9 v okamžiku náběhu T1 se stavem tohoto výstupu v předchozím náběhu T3. Pokud jsou tyto stavy rozdílné, musel přijít hodinový impuls, který způsobil změnu signálu DATA. Vyhodnocení hodin je prováděno obvodem D2B/11, D2C/9, D2C/5. Princip vyhodnocení hodin je na obr.5. Vyhodnocení dat je prováděno obdobně, avšak je zaměněna funkce časů T1 a T3 /obvod D1C/9, D2B/3, D2B/1, D1B/5/.

    Pro další zpracování slouží signál T1 jako synchronizační hodiny CLK, signál DSAT nese datovou a signál CDAT hodinovou složku původního signálu RDD.

    Synchronizace separátoru vychází z omezeného počtu chybějících hodinových impulsů v signálu RDD. Chybí-li větší počet impulsů, jedná se o data a separátor vyčká příchodu 48 nulových bitů /6 nulových byte/ před značkou. V této oblasti se posuvný registr začne nulovat pouze hodinami a tím dojde k synchronizaci separátoru /obvod C8, D2D/3, D2C/5, R20/.

    Pozn.: Zapojení separátoru je předmětem přihlášky PV v TESLA Elstroj.

    Deska RPD-1A tvoří datový interface mezi sériovou informací přicházející z disku a paralelní sběrnicí počítače. Rovněž tato deska je rozdělena do několika částí

    - čtení dat z disku
    - zápisu na disk
    - stavového registru řadiče
    - časových obvodů řadiče
    - dekodéru adres.

    Obvody čtení dat z disku získávají z desky RPD-1/3 sériovou informaci o hodinách disku a data již odděleně a synchronizované s hodinovým signálem CLK. Datová informace je posuvným registrem D1C převedena do paralelního tvaru a současně je zpracovávána šestnáctistavovým logickým automatem naprogramovaným do funkce sériového komparátoru /obvod D2D, D2C, D3C/3, D3D/6, D1D/8, D1D/11/. Tento komparátor se synchronizuje na synchronizační značku /na začátku každé adresové a datové části - bloku/ a zajišťuje přepsání údaje ze sériově paralelního převodníku do registrů D1A a D1B vždy, když v tomto převodníku je právě jeden celý byte dat. Zároveň je do stavového registru řadiče předána informace o připravených datech.

    V případě, kdy počítač požaduje adresovou značku /signály RDM a RAM registru řízení řadiče - obr.2/ je její zpracování zajištěno rovněž výše popsaným logickým automatem a tato značka je opět předána v registrech D1A a D1B.


    Obvody zápisu na disk převádějí pomocí posuvných registrů D6A a D6B paralelní informaci obsaženou v registrech D4A a D4B na informaci sériovou, vysílanou směrem do mechaniky disku. Pro zápis hodinových impulsů na disk /zejména hodin označujících datovou značku/ slouží opět logický automat /obvody D8C, D7A, D7B, D8B/, který odpočítává zapisované bity, vysílá synchronizační signál po zápisu jednoho byte a zajišťuje vynechání tří hodinových impulsů pro označení datové značky a rovněž vytváří pro stavový registr řadiče signál žádosti o vyslání dalšího znaku


    Obvody stavového registru řadiče slouží k sestavení obsahu tohoto registru ve tvaru vhodném pro programovou obsluhu instrukcí PCHL /viz PROGRAMOVÁNÍ/.


    Časové obvody řadiče zajišťují počítání množství přenesených znaků a pro kontrolu časových limitů při provádění různých operací. Tyto časové obvody jsou realizovány obvodem 8253, jehož čítač 0 pracuje v modu 0 a jeho hodiny mají stejnou periodu jako doba přenosu jednoho znaku. Čítač 1 pracuje v modu 5 s periodou hodin /0,5 nebo 1µs/ a je spouštěn signálem SYC oznamujícím nalezení adresové značky. Při zápisu dat tento čítač povoluje zápis, při čtení indikuje trvání signálu RDM /čtení datové značky/, čítač 2 pracuje v modu 0 s hodinami tvořenými signálem DR. Tento čítač přeteče po přenesení zavolaného počtu znaků, nesení zavolaného počtu znaků.


    Adresy a řídící slova pro čítače jsou v tab.3. Při programování čítačů je nutno brát ohled na záměnu datových vodičů /provedenou z konstrukčních důvodů/, kde D0 je přivedeno na D7, D1 na D6, atd.


    Obvody adresace pracují s adresami A7 až A0 a jsou tvořeny obvody 3205 /D5A, D5B/. Čtecí a zapisovací signály jsou vytvářeny hradly D6C.



  5. Programování
  6. Práce se stavovým registrem řadiče

    Stavový registr je navržen tak, aby umožnil snadné odskoky pomocí instrukce PCHL. Pro potřebné odskoky v programu stačí naplnit registr H počítače konstantou, přečíst obsah stavového registru, vložit jej do registru L počítače a instrukcí PCHL odskočit na příslušnou adresu, kde může být uložena např. instrukce JMP nebo CALL. Pro zjednodušení lze bity D7, D6 a D5 stavového registru nastavit řídícím registrem, bity D4, D3 a D2 přenášejí stavovou informaci a bity D1 a D0 musí být rovny nule /vytvoření prostoru pro JMP nebo CALL/. Nastavením bitů D7, D6 až D5 lze volit např. tabulku skoků pro čtení a tabulku pro zápis.

    Při zápisu musí být programově zajištěno vyslání pěti nulových znaků před datovou značkou a vyslání znaku FF po posledním znaku dat.



  7. Instalace
  8. viz instalace v kapitole ZPS-3



  9. Technické podmínky
  10. Všeobecné

    Teplota okolí+5°C až +40°C
    Relativní vlhkost40 % až 80 % při 30°C
    Prostředíneklimatizované, bez agresivních plynů a par
    Atm. tlak84 až 107 kPa
    Prašnostmax. 1 mg/m3, velikost částic max. 10 µm.
    Odolnost proti vibracím0,1 mm při 25 Hz
    Krytí dle ČSN 330330IP 00
    Deska je napájena ze zdroje,
    který odpovídá ČSN 369060
    Stroje na zpracování dat
    Kvalifikace obsluhy a údržby :   Pracovník poučený dle § 4 vyhlášky 50/78 Sb.


    Parametry

    Způsob adresacejako periferie /IOR, IOW/
    Použité adresy20H, 21H, 22H, 23H, 24H,
    25H, 3CH, 3DH, 3EH, 3FH
    Připojitelné diskové jednotky   CONSUL 7212ČSSR
    CONSUL 7213ČSSR
    MOMFLEX 3200MLR
    MOMFLEX 6400MLR
    ROBOTRON K 5600 5,25"   NDR
    a další


    Disk 8"   formát IBM
    počet stop77
    sektorů na stopě26
    kapacita sektoru128 byte
    hustota záznamu   jednoduchá FM
    rychlost přenosu32 µs 1 byte
     
     
    Disk 5,25"   formát IBM
    počet stop40
    sektorů na stopě10
    kapacita sektoru256 byte
    hustota záznamujednoduchá FM
    rychlost přenosu64 µs/byte


    Počet připojených disků   
    k řadiči
    2
    Napájení RPD-1A5V/1,3A max.
    Napájení RPD-1B5V/1,1A max.
     
    Použité značky
    ID adresová značkaFE hodiny C7
    datová značkaFB hodiny C7
    datová značka
    neplatných datF8 hodiny C7


  11. Záruka, skladování, údržba
  12. viz kapitolu ZPS-3



    OBR. 1 PŘIPOJENÍ K SOUBORU




    OBR. 2 OBSAZENÍ ADRES

    Registr řízení mechaniky
    ADRESA : 3CH      IOW



    Registr je nulován signálem RESET.


    Registr přiklopení hlavy
    ADRESA : 3DH      IOW


    Zápis do registru je bez argumentu.


    Registr kroku motoru
    ADRESA : 3EH      IOW


    Zápis do registru je bez argumentu.

    Pomocí adresy 3FH je při zápisu možnost nasimulovat přerušení a pro běžnou činnost řadiče se tato instrukce nepoužívá.


    Registr stavu mechaniky
    ADRESA : 3CH      IOR



    Stavový registr řadiče
    ADRESA : 25H      IOR


    Pozn. 1 :
    Způsob použití stavového registru není nikterak svázán s instrukcí PCHL. U pomalejšího přenosu /disk 5,25"/ je možno tento registr použít zcela libovolně.

    Pozn. 2 :
    Bit D4 se nuluje znovu nastavením čítače 2 obvodu 8253.
    Bit D3 se nuluje znovu nastavením čítačů 0 a 1 obvodu 8253 a zrušením povolení čtení /bit D0 - RE řídícího registru/.
    Bit D2 - DR se nastavuje do "1" bud přečtením dat do počítače při funkci čtení /RE=1/ nebo zápisem nových dat z počítače při zápisu /WE=1/.


    Registr řízení řadiče
    ADRESA : 25H instrukce :      IOW


    Pozn. 1 :
    V bitech D3 a D2 smí být pouze jedna jednička !
    V bitech D1 a D0 smí být pouze jedna jednička !

    Pozn. 2 :
    Tento registr je automaticky vynulován po RESET a přechodu signálu OVFL do "1". Před zapsáním do tohoto registru je nutné obnovit stavy čítačů 0, 1 a 2.



    OBR. 3

    a) záznam (čtení) '1' a '0'

    DISKT(µs)
    8"4
    5.25"   8



    b) kombinace dat a hodin (značka DDAM)




    OBR.4

    PROPOJENÍ RPD-1B A CONSUL 7212




    OBR.5

    a) Princip vyhodnocení



    b) Časování separátoru




    TAB.1 STANDARDNÍ SIGNÁLY

    8"5,25"7213
    CONSUL   
    označení   význam signálu
    18Pozn.133HLHead Load-přiklopení hlavy
    20837INDEXIndex-impuls indikující otáčku disku
    341845DIRDirection Select-směr vystavení hlavy
    362043STEPStep-krok motoru pro výsta-ven< hlavy
    402435WGWrite Gate-zápis; povolení zápisu
    261047SEL0Select-výběr jednotky 0
    2812Pozn.2SEL1Select-výběr jednotky 1
    3014Pozn.2SEL2Select-výběr jednotky 2
    326Pozn.2SEL3Select-výběr jednotky 3
    382241WDWrite Data-data zápisu
    4428Pozn.3WPWrite protected-indikace ochrany zápisu
    422631T00Track 00-hlava je na nulté stopě
    46307RDRead Data-čtená data
    22Pozn.4   Pozn.4DRDYDrive Ready
    Pozn.5   16MOTMotor on
    2Pozn.625T43signál pro změnu zápisového proudu
    Pozn.711WFchyba zápisu /Write Fault/
    Pozn.713RFnulování chyby zápisu /Write Faul Reset/

    Pozn. 1 :
    Minidisky /5,25"/ mají obvykle přítlak hlavy řízený signálem o zapnutí motoru.

    Pozn. 2 :
    Disky ZJŠ Brno nemají v kabelu místo na další signály výběru a je nutné přivést tento signál ke každému disku samostatným vodičem.

    Pozn. 3 :
    Disky ZJŠ Brno nemají snímač značky chránící disketu proti přepsání.

    Pozn. 4 :
    Minidisky nemají obvykle hlášení o připravenosti. Tento signál chybí i u 8" disků ZJŠ Brno.

    Pozn. 5 :
    Disky 8" mají sítové motory a ty jsou zapnuty neustále, ale hlava je odklopena.
    Disky 5,25" mají vypínání motoru na dobu, kdy se disk nepoužívá, ale nemívají ovládání hlavy.

    Pozn. 6 :
    Minidisky nemění zápisový proud s ohledem na číslo stopy.

    Pozn. 7 :
    Signály nulování a hlášení chyby zápisu nejsou u disků 5,25" a nejsou ani v normě pro 8" disk.

    Pozn. 8 :
    Interface na disky 5,25" je definován na přímém konektoru 2x 17 kontaktů s roztečí 2,54 mm. Je definován normou ANSI Standard. Navíc jsou v této normě ještě další signály :

             4I Use Control
    32Side One Select
    34   Disk Change

    Všechny liché špičky konektoru jsou země.

    Pozn. 9 :
    Interface na disky 8" je definován normou ANSI Standard na přímém konektoru 2x 25 kontaktů s roztečí 2,54 mm. Všechny liché špičky jsou země. Navíc jsou v normě ještě další signály :

             8zařízení pracuje
    10volba hlavy
    12výměna disku
    14volba strany disku
    16disk je používán
    48separovaná data
    50   separované hodiny

    Pozn.10 :
    Všechny signály jsou aktivní v nule.

    Pozn.12 :
    Disky 5,25" mají pro napájení specielní konektor / +5V, +12V /.
    Disky 8" mají někdy napájení na signálovém konektoru /ZJŠ/ a nebo maji specielní konektor /ANSI Standard/.



    TAB.2 TYPY ZNAČEK

    Typ značekHodiny   Data
    IAMD7HFCH
    IDAMC7HFEH
    DAMC7HFBH
    DDAMC7HF8H
    normální data   FF00H až FFH

    Index Address Mark
    označuje místo, u něhož je v disku otvor tzv. Index. Tento otvor značí fyzický začátek jedné otáčky disku. Je důležitý hlavně pro zápis formátu. U disket 8" je Indexová značka na disku zaznamenána, u disket 5,25" již byla tato značka vypuštěna jako nepotřebná. Ani u disků 8" se tato značka pro čtení a záznam nepoužívá.

    ID Address Mark
    označuje začátek identifikačního pole, které je zapsáno u každého sektoru.

    Data Address Mark
    označuje začátek datového pole každého sektoru v případě, že jsou data považována za platná .

    Deleted Data Address Mark
    označuje začátek datového pole toho sektoru, u kterého nejsou data považována za platná.



    TAB. 3 ADRESY CITACU

    Čítač   Adresa   Mod   Řídící slovo
    023H00CH
    123H55EH
    223H00DH


    TAB.4 ZAPOJENÍ PROPOJEK

    DISKDISK
    PROPOJKY   5,25"8"
    RPD-1B   5-4spojitrozpojit
    7-6rozpojitrozpojit
    1-3rozpojit   spojit
    1-2spojitrozpojit
     
    RPD-1A1-2rozpojitspojit
    2-3spojitrozpojit


    TAB. 5 PERIODY KROKOVÁNÍ

    TYP JEDNOTKY   PERIODA KROKOVÁNÍ /ms/
    MOMFLEX3
    CONSUL 72138
    CONSUL 721212
    ROBOTRON10


  1. Příloha
  2. Obsazení konektoru X1 /RPD-1A/

    č.signál   název   typ   č.signál   název   typ
    12
    34STSTB   vzorek statutuINP
    56
    78RESnulováníINP
    910IORčtení z portuINP
    1112IOWzápis do portuINP
    1314
    15+5Vnapájení   NAP16+5VnapájeníNAP
    17+5VnapájeníNAP18+5VnapájeníNAP
    190VzemNAP200VzemNAP
    2122
    2324
    2526
    2728
    2930
    31D4dataI/O32D3dataI/O
    33D6dataI/O34D5dataI/O
    35D2dataI/O36D7dataI/O
    37D0dataI/O38D1dataI/O
    39A1adresyINP40A0adresyINP
    41A3adresyINP42A2adresyINP
    43A5adresyINP44   A4adresyINP
    45   A7adresyINP46A6adresyINP
    4748
    4950
    5152
    5354
    5556
    5758
    5960Φ2hodiny Φ2-TTL   INP
    6162
    KLÍČOVANÍ :C6
    KONEKTOR :   TY 517 3511 58


  3. Příloha
  4. Obsazení konektoru X1 /RPD-1B/

    č.signál   název   typ   č.signál   název   typ
    12
    34
    56
    78RESnulováníINP
    910IORčtení z portuINP
    1112IOWzápis do portuINP
    1314
    15+5Vnapájení   NAP16+5VnapájeníNAP
    17+5VnapájeníNAP18+5VnapájeníNAP
    190VzemNAP200VzemNAP
    2122
    2324
    2526
    2728
    2930
    31D4dataI/O32D3dataI/O
    33D6dataI/O34D5dataI/O
    35D2dataI/O36D7dataI/O
    37D0dataI/O38D1dataI/O
    39A1adresyINP40A0adresyINP
    41A3adresyINP42A2adresyINP
    43A5adresyINP44   A4adresyINP
    45   A7adresyINP46A6adresyINP
    4748
    4950
    5152
    530VzemNAP540VzemNAP
    5556
    5758
    5960Φ2hodiny Φ2-TTL   INP
    6162
    KLÍČOVANÍ :C6
    KONEKTOR :   TY 517 3511 58


  5. Příloha
  6. Obsazení konektoru X2 /RPD-1A/

    č.signál   název   typ   č.signál   název   typ
    10VzemNAP2WROUT
    30VzemNAP4WDOUT
    56
    78
    910
    1112
    1314
    1516
    1718
    1920
    2122
    2324
    250VzemNAP26D DATINP
    270VzemNAP28   C DATINP
    29   0VzemNAP30CLKINP
    KLÍČOVANÍ :A1
    KONEKTOR :   TY 513 1211 25


  7. Příloha
  8. Obsazení konektoru X2 /RPD-1B/

    č.signál   název   typ   č.signál   název   typ
    10VzemNAP2WRINP
    30VzemNAP4WDINP
    56
    78
    910
    1112
    1314
    1516
    1718
    1920
    2122
    2324
    250VzemNAP26D DATOUT
    270VzemNAP28   C DATOUT
    29   0VzemNAP30CLKOUT
    KLÍČOVANÍ :A1
    KONEKTOR :   TY 513 1211 25


  9. Příloha
  10. Obsazení konektoru X3 /RPD-1B/

    č.signál   název   typ   č.signál   název   typ
    10VZemNAP2HLOUT
    30VZemNAP4STEPOUT
    50VZemNAP6S0OUT
    70VZemNAP8RDDINP
    90VZemNAP10WROUT
    110VZemNAP12WDOUT
    130VZemNAP14T00INP
    150VZemNAP16WPINP
    170VZemNAP18INDXINP
    190VZemNAP20WFINP
    210VZemNAP22T43OUT
    230VZemNAP24STOUT
    250VZemNAP26FROUT
    270VZemNAP28DIROUT
    290VZemNAP30RESOUT
    KLÍČOVANÍ :A5
    KONEKTOR :   TY 513 3011 30


    Poznámky















  11. Příloha
  12. Rozložení součástek RPD-1A


    Rozložení součástek RPD-1A dle dokumentace ZPS-3


    Rozložení součástek RPD-1A dle zadrátované verze (pravděpodobně standardní úprava)

  13. Příloha
  14. Rozpiska součástek RPD-1A

    ODPDRY
    R3TR 191 150RKR4TR 191 1K0K
    R1TR 191 1K0KR2TR 191 4K7K
     
    KONDENZÁTORY   
    C1TK 795 470pC6TK 783 100n
    C3TK 783 100nC7TK 783 100n
    C4TK 783 100nC2TF 010 22µ
    C5TK 783 100n
     
    POLOVODIČE
    D3CMH 7400D8CMH 74S287
    D4DMH 7400D2D74 174 PC
    D7CMH 7404D4A74 175 PC
    D3DMH 7420D4B74 175 PC
    D5DMH 7438D5C74 175 PC
    D7DMH 7474D8D74 175 PC
    D4CMH 7474D6AD 195 D (7495)
    D7AMH 7493AD6B   D 195 D (7495)
    D7BMH 7493AD1BK 155 IR15 (74173)
    D5AMH 3205D2BK 155 IR15 (74173)
    D5B   MH 3205D6CK 555 LL1 (74LS32)
    D1CMH 74 164D6DK 555 LI1 (74LS08)
    D1DUCY 74 132D3AKR 580 VI53 (8253)
    D2CMH 74S287


  15. Příloha
  16. Rozložení součástek RPD-1B


    Rozložení součástek RPD-1B (opraveno a upraveno dle DPS)

    RPD-1

  17. Příloha
  18. Rozpiska součástek RPD-1B

    ODPDRY
    R17TR 191 100RKR11TR 191 1K0K
    R13TR 191 150RKR20TR 191 1K5K
    R14TR 191 150RKR21TR 191 1K0K
    R15TR 191 150RKR23TR 191 1K0K
    R22TR 191 150RKR24TR 191 1K0K
    R18TR 191 220RKR12TR 191 4K7K
    R19TR 191 390RKR10TR 191 5K6K
    R1TR 191 1K0KR16TR 191 10KK
    R2TR 191 1K0KR8TR 191 15KK
    R3TR 191 1K0KR4TR 191 47KK
    R6TR 191 1K0KR7TR 191 47KK
    R9TR 191 1K0Kodpor regulační
    RP1WK 679 12 47K
     
    KONDENZÁTORY   
    C12TK 783 47nC22TK 783 47n
    C13TK 783 47nC23TK 783 47n
    C14TK 783 47nC8TK 783 68n
    C15TK 783 47nC9TK 783 68n
    C16TK 783 47nC3TK 745 2n2
    C17TK 783 47nC6TK 755 100pM
    C18TK 783 47nC2TE 981 20µ
    C19TK 783 47nC7TE 981 20µ
    C20TK 783 47nC10TE 981 20µ
    C21TK 783 47nC4TE 988 1µ0
     
    POLOVODIČE
    VT1KC 508D1BMH 7474
    D1AMH 7404D3BMH 7474
    D1DMH 7404D1CMH 7474
    D4DUCY 7406D2CMH 7474
    D7D   UCY 7406D5CMH 7474
    D5BMH 7420D3D   MH 7474
    D6DMH 7474D4CUCY 74 123
    D2BUCY 7486D6CUCY 74 132
    D2AMH 74 164D2DUCY 74 132
    D6BMH 7493AD5DUCY 74 132
    D4BMH 3205D3A74 174 PC
    D4AMH 3216D6AK555 LI1 (74LS08)
    D5AMH 3216D7AK555 LN1 (74LS04)
    D3CUCY 74 123BX18 MHZ


  19. Příloha
  20. Schéma zapojení RPD-1A


    Schéma zapojení RPD-1A dle dokumentace ZPS-3 a černobílá verze ZDE.


    Schéma zapojení RPD-1A dle zadrátované verze (pravděpodobně standardní úprava) a černobílá verze ZDE.

  21. Příloha
  22. Schéma zapojení RPD-1B


    Schéma zapojení RPD-1B (opraveno a upraveno dle DPS) a černobílá verze ZDE.

  23. Příloha
  24. Obsahy PROM z RPD-1A

    PROM MH74S87 D2C, formát dat INTELHEX

    :20000000F0F2F0F0F0F2F0F0F0F0F0FAF0F0F0FAF0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0C8
    :20002000F0F2F0F0F0F2F0F0F0F8F4F0F0F8F4F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0A4
    :20004000F0F0F0F0F0F0F0F3F6F0F0FEF6F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F083
    :20006000F0F0F0F0F0F0F0F0FCF0F0F1FCF0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F067
    :20008000F0FFF0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0FFF3F3FBFBF3F3FBFBF3F3FBFBF3F3FBFBD2
    :2000A000F0F0F0F0F0FBF0FFF0F0F0F0F0F9F0F0F9F9F5F5F9F9F5F5FDF9F5F5F9F9F5F5A9
    :2000C000F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F7F7FFFFF7F7FFFFF7F7FFFFF7F7FFFF70
    :2000E000F0F0F1F1F0F0F1F1F0F0F1F1F0F0F1F1FDFDF1F1FDFDF1F1FDFDF1F1FDFDF1F188
    :00000001FF
    

    PROM MH74S87 D8C, formát dat INTELHEX

    :20000000F0F0F0F0F0F0F0F0F1F1F1F1F9F1F1F1F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0D0
    :20002000F4F4F4F4F4F4F4F4F5F5F5F5F5F5F5F5F4F4F4F4F4F4F4F4F4F4F4F4F5F5F5F534
    :20004000F8F8F8F8F8F8F8F8F9F8F9F8F9F8F9F8F8F8F8F8F8F8F8F8F8F9F8F9F9F9F9F996
    :20006000F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F080
    :20008000F0F0F0F2F0F0F0F2F1F1F1F3F1F1F1F3F0F0F0F2F0F0F0F2F0F0F0F2F0F0F0F248
    :2000A000F4F4F4F6F4F4F4F6F5F5F5F7F5F5F5F7F4F4F4F6F4F4F4F6F4F4F4F6F5F5F5F7A4
    :2000C000F8F8F8FAF8F8F8FAF8F9F9FBF8F9F9FBF8F8F8FAF8F8F8FAF9F8F8F6F9F9F9F70D
    :2000E000F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F0F1FF
    :00000001FF
    






ÚVOD | Novinky | 8 Bitů | Příslušenství | Drobnosti | TTL | Kontakt


SAPI-1 | ONDRA | PMI-80 | PMD-85 | klony PMD-85 | klony SM50/40 | PETR | PLAN-80A | IQ151 | TNS | FK-1 | HVĚZDA


ZPS | Technické prostředky | Programové vybavení | Dokumentace


8 bity / SAPI-1 / Technické prostředky / RPD-1



SAPI.cz - web o československých osmibitech, zejména SAPI-1. Provozuje EC1045 od roku 2011
Za korekce češtiny dekuji: MELSOFTovi, Silliconovi, Martinu Lukáškovi a NOSTALCOMPovi

Když začínám blbnout z 8bitů tak se chodím léčit mezi otaku.
Animefest.cz